Concordia Auto

Concordia Auto to pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, chroniący samochód, jego kierowcę i pasażerów. Ubezpieczenie Auto Casco zapewnia pokrycie kosztów jego naprawy w razie uszkodzenia oraz umożliwia zakup nowego samochodu w razie kradzieży. Dzięki ubezpieczeniu Auto Assistance uzyskasz pomoc w razie wypadku lub awarii pojazdu. W ramach Concordia Auto możesz również wykupić ubezpieczenie Ochrony Prawnej oraz ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów.

Do kogo skierowane jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie dedykowane jest Klientom indywidualnym (w tym prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą):

 1. w wieku od 32 do 69 lat

 2. zamieszkałym w małych i średnich miejscowościach

 3. zawierających w Concordii inne ubezpieczenia majątkowe i osobowe z roczną składką 225 zł lub więcej

 4. posiadającym samochód do 10 roku eksploatacji o wartości ponad 15.000 zł

Oferta jest jeszcze bardziej konkurencyjna dla Klientów bezszkodowych oraz płacących składkę jednorazowo.

Korzyści dla Ciebie

 1. 15% dodatkowej zniżki dla nowych klientów zawierających OC i AC.

 2. Solidna likwidacja szkód.

 3. Pełny zakres ochrony Auto Casco od wszystkich ryzyk (all risks).

 4. Naprawa pojazdu według cen części oryginalnych danej marki (w wariancie serwisowym).

 5. Ubezpieczenie bagażu oraz szyb bez opłaty dodatkowej składki.

 6. Odpowiedzialność za drobne szkody Auto Casco już od 400 zł.

 7. Bezpłatna pomoc na drodze w ramach ubezpieczenia Auto Assistance w cenie podstawowego OC i AC.

 8. Naprawa pojazdu na drodze lub holowanie w dowolnie wybrane miejsce do 200 km oraz pojazd zastępczy do 5 dni na terenie Polski i Europy (w Assistance Premium).

 9. Możliwość ubezpieczenia życia kierowcy nawet na 100 000 zł.

 10. Porada prawna na telefon, również w momencie kontroli drogowej lub po wypadku.

Concordia Auto obejmuje następujące ubezpieczenia komunikacyjne:

Odpowiedzialność cywilna (OC) posiadacza pojazdu mechanicznego

Jest to ubezpieczenie obowiązkowe zawierane na mocy Ustawy na okres jednego roku i przypisane do danego pojazdu. Dzięki niemu nie musisz martwić się o skutki finansowe spowodowanego wypadku czy kolizji.

Auto Casco (AC)

Jest to ubezpieczenie, dzięki któremu uzyskasz środki finansowe na naprawę samochodu w przypadku stłuczki, włamania czy kradzieży elementu wyposażenia.

Ubezpieczenie Auto Casco chroni pojazd od wszystkich ryzyk (all risk). Dzięki temu Klient nie jest zaskakiwany ograniczeniami zakresu ochrony. W tej formule, jedynie wyraźnie wyłączone przyczyny szkody powoduje brak odpowiedzialności.
Ryzyko kradzieży, ochrona szyb oraz bagażu są objęte ochroną bez konieczności opłaty dodatkowej składki.

Ochrona jest udzielana zarówno na terenie Polski jak i Europy.

Auto Assistance

Jest to ubezpieczenie zapewniające optymalny stosunek zakresu do ceny. Gwarantuje pomoc przez cały rok, 24 godziny na dobę. Możliwość wyboru limitu odpowiedzialności na poziomie 5.000 lub 15.000 zł oraz zawarcia umowy niezależnie od innych ubezpieczeń to dodatkowe atuty. Ponadto holowanie do 200 km i pojazd zastępczy do 5 dni w podstawowym zakresie ochrony (w wariancie Premium) oraz naprawa pojazdu na drodze przez profesjonalnego mechanika.

Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) kierowcy i pasażerów

Jest to ubezpieczenie, które chroni Ciebie i pasażerów Twojego auta na terenie Polski i w innych krajach europejskich. Dzięki wypłacie świadczenia, będziesz mógł podjąć leczenie i uporać się z kłopotami zdrowotnymi, które mogą być konsekwencją wypadku.

Dodatkowo oferujemy możliwość ochrony życia kierowcy pojazdu na sumę 100.000 zł.

Ochrona Prawna (OP)

Jest to ubezpieczenie, dzięki któremu uzyskasz pomoc prawną, gdy będziesz chciał dochodzić swoich praw przed sądem, np. uzyskanie pomocy prawnej po wypadku. Dzięki polisie Ochrony Prawnej masz Adwokata lub Radcę Prawnego. Więcej informacji i możliwość zakupu ubezpieczenia Ochrony Prawnej on-line na www.ochronaprawna.com.

Obsługa Klienta

Chcesz bez wychodzenia z domu załatwić sprawy związane z obsługą ubezpieczenia? Nic prostszego – skorzystaj z dedykowanych Klientom adresów mailowych:

 1. wypowiedzenia@concordiaubezpieczenia.pl – jeśli chcesz przesłać skanem wypowiedzenie umowy OC posiadacza pojazdu mechanicznego. Pamiętaj, że oryginał dokumentu w formie papierowej należy terminowo (najpóźniej na dzień przed końcem obowiązywania polisy) przesłać także listem poleconym na adres naszego Towarzystwa: Concordia Polska TUW, ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań

 2. rekalkulacje@concordiaubezpieczenia.pl – jeśli kupiłeś pojazd z ubezpieczeniem Concordii i chcesz przepisać umowę OC posiadacza pojazdu mechanicznego na siebie. W tym celu prześlij na podany adres skan: umowy kupna-sprzedaży, potwierdzenia zawarcia umowy OC posiadacza pojazdu mechanicznego (otrzymane od sprzedającego) oraz dowodu rejestracyjnego zakupionego pojazdu.

 3. zaswiadczenia@concordiaubezpieczenia.pl – jeśli chcesz wnioskować o przesłanie zaświadczenia potwierdzającego przebieg ubezpieczenia w naszym Towarzystwie. W korespondencji należy podać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, numer ostatnio zawartej umowy ubezpieczenia w Concordii oraz dane ubezpieczanego pojazdu.

DO POBRANIA :

Ogólne warunki – Concordia Auto

Karta Produktu – Concordia Auto

Wspólne oświadczenie o zdarzeniu drogowym

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia – OC Komunikacyjne

Leave Comment