Bankowość dla najmłodszych – połączenie zabawy z nauką oszczędzania

Bankowość dla najmłodszych jest nową funkcjonalnością serwisu Internet Banking, stanowiącą połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Pomaga uczyć dziecko odpowiedzialności i systematyczności, a także wprowadza w świat bankowości internetowej.

Aplikacja umożliwia dzieciom w łatwy sposób zakładać skarbonki, nazywać je i wyróżniać grafiką, ustalać cel gromadzenia gotówki, datę zakończenia oszczędzania i wymaganą kwotę do zaoszczędzenia. Aktywność dziecka nagradzana jest promocyjnymi gwiazdkami i pucharami.

Skarbonki tworzone są w ramach rachunku rodzica poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety). Uruchomienie skarbonek wymaga zainstalowania na urządzeniu mobilnym aplikacji Novum-13, która jest dostępna dla systemu Android na stronie sklepu Google Play. Aby korzystać z aplikacji Novum-13, należy ją zainstalować, dokonać aktywacji, a następnie założyć profil. Uruchomienie usługi może być wykonane również przez pracownika banku.

Na stronie internetowej ( Bankowość Elektroniczna > Bankowość dla najmłodszych ) został zamieszczony Przewodnik dla Państwa, który przybliży możliwości tej aplikacji i krok po kroku poprowadzi Państwa po jej funkcjonalnościach.