Express Elixir jest to pierwszy w Polsce i drugi w Europie profesjonalny system rozliczeniowy, umożliwiający bezpośrednią realizację przelewów natychmiastowych.

Oszczędność czasu

Większość transakcji realizowana jest w czasie kilku sekund, dlatego jest to optymalne rozwiązanie w sytuacji, gdy liczy się czas dotarcia pieniędzy do odbiorcy. Daje możliwość rozliczania transakcji w czasie zbliżonym do rzeczywistego – niezależnie od daty i godziny, 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych

  • To niezwykłe ułatwienie, gdy zależy Ci na błyskawicznym uregulowaniu należności.
  • Szybko opłacisz rachunki, spłacisz ratę kredytu albo zasilisz konto bliskiej osobie.

Innowacyjne rozwiązanie

System został uznany „Liderem Innowacji 2012” w kategorii „Najciekawsza innowacja dla banku” w konkursie Lider Świata Bankowości.

Bezpieczeństwo

Do prowadzenia rozliczeń nie są wykorzystywane rachunki pozabankowych instytucji pośredniczących. Środki zgromadzone na potrzeby rozliczania transakcji są zdeponowane w NBP, pieniądze klientów nie opuszczają więc systemu bankowego. Transakcje obsługuje KIR, czyli instytucja, która od 25 lat odpowiada za prawidłowy przebieg rozliczeń pomiędzy bankami w Polsce.

Jak działa przelew natychmiastowy?

  • Aby móc złożyć dyspozycję realizacji przelewu natychmiastowego, konieczne jest, aby bank odbiorcy przelewu był dostępny w systemie i realizował przelewy natychmiastowe.*
  • Przelewy natychmiastowe realizowane są wyłącznie w złotych.
  • Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona wyłącznie z datą bieżącą.
  • Dyspozycja przelewu natychmiastowego może zostać złożona 24 godziny przez 7 dni w tygodniu.

* Lista banków realizujących przelewy natychmiastowe dostępna jest na stronie internetowej www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci.

.

Aby uzyskać informacje o dostępności usługi, szczegółach oferty oraz opłatach i prowizjach, odwiedź najbliższą naszą placówkę.